Hogyan ápoljuk a bútorokat?
Mint az összes mindennap használatos anyag, a bútorszövet is rendszeres ápolást igényel, hiszen állandó pornak és koszolódásnak van kitéve. A mindennapos használattal járó szennyeződéseket (házi por, morzsa, szöszök, stb.) rendszeres porszívózással (kis szívóerejű kárpitfejjel) és azt követően egy puha kefével (ruhakefe) simítási irányban történő átkeféléssel lehet eltüntetni. Ezen kívül, időnként töröljék át a szövetet egy nedves – nem túl vizes – ruhával, mivel gyakran túl alacsony a helyiség levegőjének páratartalma, különösen központi fűtés esetén. A nedvesség segít megőrizni a szálak rugalmasságát, így pozitív hatással van az anyag élettartamára.
Bőr ülőgarnitúrák ápolása
A bőr egy természetes anyag, ami lélegzik, felveszi a környezet páratartalmát. Ebből következik, hogy könnyen kiszáradhat, ha tartósan nap vagy meleg éri. A bőr megfelelő ápolásával ezt meg lehet akadályozni, és késleltetni a folyamatot, hogy minél hosszabb ideig élvezhessük ülőgarnitúránk szépségét.
A bőrbútorok ápolási igénye függ a bőr típusától, színétől. Fontos, hogy a tisztítást és ápolást kizárólag az adott bőrtípusra kifejlesztett ápolóval végezzük. Az általános bútorápoló szerek használatát nem ajánljuk, még akkor sem, ha használati útmutatójukban fel van tüntetve a bőrbútor tisztítás is. Továbbá semmiképpen nem szabad oldószer és szilikon tartalmú szereket használni a tisztításhoz, mert ezek jelentős károkat okoznak a bőr felületén!
A bútorokat minden hőforrástól minimum 30 cm-es távolságra helyezzük el, máskülönben a bőr (és a műbőr is) kiszáradhat, megrepedezhet, vagy megkeményedhet, ha hosszú ideig fűtőtest mellett áll.
Műbőr kárpit ápolása
Akárcsak a valódi bőrök esetében, a műbőr kárpitoknál szintén az állapotmegőrzés a legfontosabb, a megfelelő tisztító- és ápolószerekkel. Az ilyen darabok is igen hosszú életűek lehetnek, ha kifejezetten a hozzájuk készült ápolószereket alkalmazzuk.
A bútorszövet éppúgy rendszeres ápolást igényel, mint a bőr vagy a műbőr kárpitos bútorok. Mivel az ülőgarnitúra anyaga állandó pornak és koszolódásnak van kitéve, ezért célszerű heti rendszerességgel tisztítani. Így megelőzhető, hogy a szennyeződések mélyebben bekerüljenek az anyag belsejébe.